O firmie

o-firmie-113.jpg
Zakłady Drzewne POLDAN w Sławnie początek swojej działalności datują od dnia 20 października 1980 roku. Zostały założone przez Pana Zygmunta Kroplewskiego, który w ten sposób podtrzymuje tradycję rodzinną związaną z drzewiarstwem.

Początkowo przerabiano kilkanaście metrów sześciennych drewna w miesiącu, głównie wyrabiano boazerię. Usytuowanie zakładu przy trasie Gdańsk-Szczecin w rejonie obfitującym w wysokiej jakości surowiec w postaci drewna iglastego, a także zapotrzebowanie na tarcicę oraz belkę klejoną stanowiły podstawę do podjęcia decyzji o rozbudowie zakładu.

Na przełomie lat 1989/90 po wybudowaniu nowej hali oraz komór suszarniczych nastąpiło nawiązanie owocnej współpracy z Duńczykami i z tego wzięła się obecna nazwa Zakładów - POLDAN.

Obecnie Poldan to dwa zakłady drzewne, w których przetwarza się surowiec od drewna okrągłego po gotowe wyroby takie jak:

  • Kantówka okienna i drzwiowa,
  • Więźba dachowa,
  • Płyta meblowa,
  • Tarcica iglasta i liściasta,
  • Brykiet drzewny,
  • Pellet,
  • Kora sosnowa,
  • Domki drewniane.

Zakład w Sławnie jest wyposażony w najnowocześniejsze maszyny renomowanej firmy Weinig. Nowy park maszynowy umożliwia produkcję wysokiej klasy kantówki okiennej, która zaspokaja wymagania największych odbiorców europejskich ( Włochy, Niemcy, Anglia, Irlandia, Francja, Dania, Holandia).

Zakład Drzewny w Sławsku, który został założony w 2000  roku to miejsce, gdzie pozyskuje się z przywiezionego surowca płyty meblowe i produkuje się domy drewniane. Znajduje się tu linia do manipulacji drewna okrągłego oraz dwie hale tartaczne z nowoczesnymi trakami Esterer i Mohringer. W Sławsku zainstalowana jest prasa wysokich częstotliwości do precyzyjnego i wydajnego klejenia płyt meblowych. W momencie zakupu w 2011 roku było to drugie na świecie tak nowoczesne urządzenie w przemyśle meblarskim.

W 2016 roku, na terenie Zakładu Drzewnego w Sławsku, firma Weinig zainstalowała swoją pierwszą w Polsce prasę do klejenia płyt o maks. długości do 5500 mm. Prasa jest częścią nowo powstałej linii do produkcji płyt klejonych, których firma Poldan wytwarza powyżej 2200 m2 miesięcznie.

Do klejenia drewna stosujemy kleje o dużej wytrzymałości i trwałości, co potwierdzają wyniki badań Centralnego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Stolarki Budowlanej stwierdzające, że półfabrykaty z drewna klejonego warstwowo spełniają wymagania wytrzymałościowe określone w Aprobacie Technicznej ITB nr AT-15-2948/00.

Wszystkie nasze wyroby posiadają międzynarodowy certyfikat FSC®, numer licencji FSC-C009153.

 

Zapraszamy do współpracy!
 

 
 
 
To top